image4 image1 image2 image3 image4
image5 image4 image6 image7 image8
image9 image10 image11 image4 image12

ATH logo

Pozytywna ocena programowa na kierunku Transport

W dniu 21 września 2017 r. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w Uchwale Nr 498/2017 wydało pozytywną ocenę programową na kierunku Transport prowadzonym na Wydziale Zarządzania i Transportu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Była to pierwsza ocena programowa kierunku od jego uruchomienia w 2010 roku. Następna ocena powinna nastąpić w roku akademickim 2022/2023.

Dofinansowanie do konferencji WZPZ 2017

 Szanowni Państwo,

Decyzją Komisji ds. Wspierania Społecznych Inicjatyw Ekonomicznych Narodowego Banku Polskiego X MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA pt. „WSPÓŁCZESNE PROBLEMY ZARZĄDZANIA PRZEDSIĘBIORSTWEM” Szczyrk 2017 otrzymała dofinasowanie, w związku z tym zapraszamy zainteresowanych uczestnictwem w konferencji, a w szczególności:

- pracowników naukowych,

- studentów,

- przedsiębiorców i przedstawicieli przedsiębiorców,

do zgłaszania swojego udziału poprzez wysłanie zgłoszenia na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 Formularz zgłoszeniowy: 

 

Lider ITS 2017

Stanowisko dydaktyczno-badawcze „Poligon ITS” powstałe w Katedrze Transportu Wydziału Zarządzania i Transportu zostało docenione przez jury konkursu LIDER ITS 2017

 

Konkurs organizowany był po raz ósmy przez Stowarzyszenie ITS POLSKA i objęty honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. Wręczenie nagród odbyło się 13 maja podczas Jubileuszowej Gali X-lecia ITS POLSKA oraz Polskiego Kongresu ITS. Kongres ITS to najważniejsza, doroczna impreza w branży Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce. W Kongresie uczestniczyło blisko 350 osób z firm związanych z ITS, organów rządowych, samorządowych, uczelni technicznych i prasy branżowej.

Jury konkursy pod przewodnictwem profesora Wojciech Suchorzewskiego wyłoniło po jednym laureacie w trzech   kategoriach:

 

• najlepszy produkt-urządzenie zrealizowany przez firmy branży ITS – w kategorii tej dodatkowo przyznano jedno wyróżnienie,

•  najlepsza praca badawczo – rozwojowa,

•  najlepsza praca dyplomowa absolwenta szkoły wyższej.

 

W kategorii najlepszy produkt-urządzenie zrealizowany przez firmy branży ITS - 
Lider 2017 przyznano wspólną nagrodę dla Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej oraz firm APM PRO Sp. z o.o i Synchrogop Sp. J. za dydaktyczno-badawczy Poligon ITS Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Firma APM PRO Sp. z o.o z Bielska-Białej była projektantem poligonu, natomiast Synchrogop z Katowic jego wykonawcą. 

Budowa poligonu ITS w 2016 roku to przykład bardzo dobrej, owocnej i twórczej współpracy Katedry Transportu Wydziału Zarządzania i Transportu z przedsiębiorcami, a przede wszystkim specjalistami-praktykami. Stanowi on bazę dydaktyczną dla nowej specjalności Inteligentne Systemy Transportowe realizowanej na kierunku Transport. Wykorzystywany jest także w badaniach naukowych oraz do realizacji szkoleń dla podmiotów zewnętrznych. 

 

X MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „WSPÓŁCZESNE PROBLEMY ZARZĄDZANIA PRZEDSIĘBIORSTWEM” SZCZYRK 8-10. VI. 2017

W dniach 8-10 czerwca 2017 roku w OTS „Zagroń” w Szczyrku odbędzie się po raz dziesiąty MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „WSPÓŁCZESNE PROBLEMY ZARZĄDZANIA PRZEDSIĘBIORSTWEM”, której organizatorami są: Katedra Marketingu i Przedsiębiorczości WZiT ATH, Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem WZ AGH oraz Katedra Infrastruktury Zarządzania WZiI Politechniki Wrocławskiej. Celem konferencji jest prezentacja wyników badań oraz wymiana doświadczeń dotyczących zarządzania pomiędzy sferą nauki a biznesem, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy nt. współczesnych trendów w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Konferencja jak co roku przyciągnęła licznych gości z kraju i zza granicy. Dzięki otrzymaniu dofinansowania ze środków Narodowego Banku Polskiego możemy dodatkowo uświetnić przedsięwzięcie m.in. poprzez zaproszenie doktorantów, studentów oraz przedstawicieli świata biznesu.

Program konferencji

„Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej”

 

Kierunek Transport kolejny raz nagrodzony

W dniu 13.04.2017 roku podczas uroczystej gali w Warszawie kierunek Transport otrzymał Certyfikat „Studia z Przyszłością. Komisja konkursowa wyróżnia w ten sposób kierunki realizowane według oryginalnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Kierunek transport uzyskał to zaszczytne wyróżnienie już po raz drugi. W skali kraju wyróżnionych zostało około 80 kierunków, zarówno z uczelni państwowych (PŚ, AGH, PW) jak i prywatnych. Zgodnie z regulaminem, mamy prawo przez rok posługiwać się logiem „Studia z przyszłością”.

Ponadto, ponieważ kierunek uzyskał w ocenie trzech członków komisji akredytacyjnej (tylu ocenia poszczególne wnioski) maksymalną liczbę punktów rankingowych, dodatkowo otrzymał Certyfikat Nadzwyczajny „Lider Jakości”. Oprócz dyplomu jest to także statuetka.Informacje na temat programu akredytacji kierunków studiów „Studia z przyszłością” można znaleźć na stronie http://www.studiazprzyszloscia.pl/

Dziekan Wydziału Zarządzania i Transportu

dr hab inż Andrzej Maczyński, prof ATH