image4 image1 image2 image3 image4
image5 image4 image6 image7 image8
image9 image10 image11 image4 image12

ATH logo

Lider ITS 2017

Stanowisko dydaktyczno-badawcze „Poligon ITS” powstałe w Katedrze Transportu Wydziału Zarządzania i Transportu zostało docenione przez jury konkursu LIDER ITS 2017

 

Konkurs organizowany był po raz ósmy przez Stowarzyszenie ITS POLSKA i objęty honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego, Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa. Wręczenie nagród odbyło się 13 maja podczas Jubileuszowej Gali X-lecia ITS POLSKA oraz Polskiego Kongresu ITS. Kongres ITS to najważniejsza, doroczna impreza w branży Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce. W Kongresie uczestniczyło blisko 350 osób z firm związanych z ITS, organów rządowych, samorządowych, uczelni technicznych i prasy branżowej.

Jury konkursy pod przewodnictwem profesora Wojciech Suchorzewskiego wyłoniło po jednym laureacie w trzech   kategoriach:

 

• najlepszy produkt-urządzenie zrealizowany przez firmy branży ITS – w kategorii tej dodatkowo przyznano jedno wyróżnienie,

•  najlepsza praca badawczo – rozwojowa,

•  najlepsza praca dyplomowa absolwenta szkoły wyższej.

 

W kategorii najlepszy produkt-urządzenie zrealizowany przez firmy branży ITS - 
Lider 2017 przyznano wspólną nagrodę dla Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej oraz firm APM PRO Sp. z o.o i Synchrogop Sp. J. za dydaktyczno-badawczy Poligon ITS Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Firma APM PRO Sp. z o.o z Bielska-Białej była projektantem poligonu, natomiast Synchrogop z Katowic jego wykonawcą. 

Budowa poligonu ITS w 2016 roku to przykład bardzo dobrej, owocnej i twórczej współpracy Katedry Transportu Wydziału Zarządzania i Transportu z przedsiębiorcami, a przede wszystkim specjalistami-praktykami. Stanowi on bazę dydaktyczną dla nowej specjalności Inteligentne Systemy Transportowe realizowanej na kierunku Transport. Wykorzystywany jest także w badaniach naukowych oraz do realizacji szkoleń dla podmiotów zewnętrznych.